fbpx
W końcu postanowiłam uszyć coś dla moich dziewczyn. Wcześniej szyłam dla nich poszewki, narzuty patchworkowe, jakieś zabawki i ubranka. Ostatnio jednak bardzo opuściłam się, jeżeli chodzi o szycie dla siebie i rodziny. Tak jak szewc, który chodzi bez butów, ja nie miałam czasu, aby uszyć nawet poszewki do swojego użytku. Planuję trochę zmienić wystrój pokoju dziewczyn. Znalazłam, więc wspomniany wyżej czas (co najmniej jakby leżał gdzieś i czekał, a tak naprawdę zaplanowałam, że będę szyła, więc szyłam) i dziewczyny mają nowe pościele. Obie posiadają jeden pokój, więc jeśli chodzi o kolorystykę, to pościele są takie same (zamieniłam tylko strony poszczególnych kolorów).
Postanowiłam uszyć poszewki zawiązywane na troczki. 
Nie od razu było to oczywiste. Brałam bowiem pod uwagę szycie poszewek zapinanych na guziki, na zamek, szytych tylko na zakładkę. Stanęło jednak na troczkach, a związane było to z tym że:
  • Podobają mi się jak wyglądają (szczególnie te w rozmiarze 50x60cm).
  • Nie lubię wszywać zamków, a szczególnie nie lubię jak te zamki się psują. Do dzisiaj mam pościel z zepsutym zamkiem, która leży gdzieś i czeka, aż go wymienię. Umiem to zrobić, mam do tego odpowiednie narzędzia, ale chęci jakoś brak.  Czekam na wenę :).
  • Zapodziała mi się stopka do wszywania guzików w jednej maszynie, w drugiej coś nie działało zbyt dobrze. Zastanawiać się co i dlaczego nie miałam ochoty.
  Poszewki zawiązywane na troczki szyję dość rzadko. Dlatego nie pamiętam od razu kolejności szycia. Muszę chwilę pomyśleć i zastanowić się, co z czym zszyć najpierw, aby było dobrze. Chcąc ułatwić sobie to  zadanie w przyszłości, narysowałam ściągę. Zrobiłam ją przy szyciu pierwszej poszewki. Przy szyciu drugiej, patrzyłam na poszczególne kroki z moich rysunków. Szyło mi się o wiele lepiej. Ktoś chętny na taki rysunkowy tutorial?  Jeśli tak, to chętnie się nim z Wami podzielę. Ściąga ma dwie strony, więc można łatwo ją wydrukować. W razie potrzeby wystarczy tylko spojrzeć na kroki i szyć kolejne poszewki. Dla mnie taki tutorial jest czytelny. Dajcie znać czy dla Was też? Tutorial dostępny jest w strefie szycie. Aby się do niej przenieść kliknijcie na przycisk poniżej.

Pobieram tutorial szycia poszewki z troczkami

Wymiary jakie podałam w tutorialu dotyczą poszewki na poduszki 50x60cm. Oczywiście można uszyć także inny rozmiar, lub zrobić grubsze wiązania. Różnica będzie w czasie krojenia materiałów. Kolejne kroki szycia  będą takie same.

Udanego szycia 🙂 Iwona

Pin It on Pinterest

Share This